Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Elfogadom

Mi a lakberendező feladata, és miért van rá szükséged?

Egy lakberendező feladatai széles skálán mozognak. Munkája lényegében a lakások és más épületek belső tereinek tervezése és kialakítása. Szakmai tapasztalatai és kreativitása révén segít eligazodni a felújítás vagy építkezés útvesztőiben. Új építésű ingatlant vásárlóknak, illetve felújítás előtt állóknak egyaránt érdemes megfontolni, hogy lakberendező tanácsait kérik. Ha van már egy körvonalazódó elképzelésed, de elakadtál az úton, vagy esetleg inspirációra, ötletekre lenne szükséged a kialakítandó stílussal kapcsolatban, szintén érdemes lakberendező segítségét igénybe venned.

Egy lakberendező szerepe túlmutat a bútorok kiválasztásán vagy a falak színének megtervezésén; teljes körű tervezést és tanácsadást nyújt a megbízók számára. Felhívja a figyelmedet olyan hibalehetőségekre, melyeket jobb, és kifizetődőbb is elkerülni. Kialakít számodra olyan kényelmi megoldásokat, melyekre később hálásan fogsz gondolni. A különböző tervdokumentációkon keresztül ad választ olyan kérdésekre, melyek téged esetleg váratlanul érhetnek, például hogy milyen magasságig burkoljon a mester a vizes helyiségekben, milyen mintázatban rakja le a burkoló a padlólapot, vagy például hogy mindenképp legyen konnektor a lakás azon pontján, ahol töltenéd a telefonodat. Megspórolja neked azokat az álmatlan éjszakákat, amikor azon gondolkodsz, hogy a boros poharaid be fognak-e férni a konyhaszekrény polcaira.

Térszervezés és funkcionalitás

A lakberendező elsődleges feladata a tészervezés. Az otthonok, irodák vagy egyéb helyiségek optimális kihasználását szem előtt tartva alakítja ki az elrendezést, figyelembe véve a helyiségek méretét, alakját és a tulajdonos igényeit. Fontos, hogy a funkcionális szempontokat, például a mozgásteret, tárolóhelyeket és a különböző tevékenységekhez szükséges területeket is átgondolja.

Költségvetés és projektmenedzsment

Egy lakberendező nemcsak a kreatív tervezésért felel, hanem részt vesz a projekt költségvetésének tervezésében is. A konszignációs lista egy olyan táblázat, amely a berendezési tárgyak, felhasznált anyagok, és burkolatok pontos mennyiségéről, beszerzési helyéről, és természetesen ezek költségeiről ad információkat. Ezáltal a megrendelő pontos adatokat kap a beruházás összköltségéről. A lakberendezőnek minden esetben meg kell találnia az egyensúlyt az ügyfél elképzelései és a pénzügyi keretei között, miközben figyelmet fordít a minőségi anyagok kiválasztására is.

Kommunikáció és együttműködés

A lakberendezők gyakran dolgoznak együtt más szakemberekkel, például építészekkel, kivitelezőkkel és bútorgyártókkal, hogy a tervek megvalósuljanak. Ezenkívül folyamatos kommunikációra van szükség az ügyféllel, hogy minden lépésről tájékoztatást kapjon, és elégedett legyen a végeredménnyel.

3D vizualizációk és technikai ismeretek

Talán a legfontosabb lakberendezői feladat a vizualizáció. A pontos tervezésnek manapság már elengedhetetlen részét képezik a fotorealisztikus, azaz 3D látványtervek. Az elkészült tervek segítenek a döntésben, illetve abban, hogy az addig csak tervrajzokon szereplő dolgokat könnyebben el tudjuk képzelni. Egy látványterv sokféle nézőpontból készülhet, az adott célnak, igénynek megfelelő részletességgel kidolgozva, akár több verzióban, így az esetleges színbeli és formabeli eltéréseket láttatva segítenek a választásban. A lakberendező megfelelően vizualizálja azokat a tereket, amelyekre esetleg nagyobb összegeket készülsz költeni, ezáltal nyugodtan alhatsz és várhatod a munkálatok befejezését, meggyőződve arról, hogy amit megterveztünk, valóban olyan lesz, mint amilyennek elképzelted.

A lakberendező feladata tehát egyszerre kreatív és technikai, melynek célja olyan tér kialakítása, amely mind funkcionálisan, mind esztétikailag kielégíti az ügyfél igényeit. Szakmai segítségével és útmutatásaival elkerülheted az esetleges hibákat, és egy hosszú távon kényelmes, harmonikus és időtálló tér kialakítására adsz lehetőséget.