Szolgáltatások
Kinek érdemes lakberendező segítségét igénybe venni?
Új építésű ingatlant vásárlóknak, illetve felújítás előtt állóknak egyaránt érdemes megfontolni, hogy lakberendező tanácsait kérik. Ha van már egy körvonalazódó elképzelésed, de elakadtál az úton, vagy esetleg inspirációra, ötletekre lenne szükséged a kialakítandó stílussal kapcsolatban, szintén érdemes lakberendező segítségét igénybe venned. Szakmai segítségével és útmutatásaival elkerülheted az esetleges hibákat, és egy hosszú távon kényelmes, harmonikus és időtálló tér kialakítására adsz lehetőséget.
Mi a lakberendező feladata, és miért van rá szükséged?
Egy lakberendező feladatai széles skálán mozognak. Szakmai tapasztalatai és kreativitása révén segít eligazodni a felújítás vagy építkezés útvesztőiben. Felhívja a figyelmedet olyan hibalehetőségekre, melyeket jobb, és kifizetődőbb is elkerülni. Kialakít számodra olyan kényelmi megoldásokat, melyekre később hálásan fogsz gondolni. A különböző dokumentációkon keresztül ad választ olyan kérdésekre, melyek téged esetleg váratlanul érhetnek. Talán a legfontosabb feladata, hogy megfelelően vizualizálja azokat a tereket, amelyekre esetleg nagyobb összegeket készülsz költeni, ezáltal nyugodtan alhatsz és várhatod a munkálatok befejezését, meggyőződve arról, hogy amit megterveztünk, valóban olyan lesz, amilyennek elképzelted.
Egy megbízás befejeztével milyen dokumentációkat kapsz kézhez?
A felmérést követően elindulhat a tervezési fázis, amelyhez igény szerint az alábbi munkálatok és tervek elkészítése tartozik:
-
Vázlattervek: a megfelelő térszervezést követően felvázolok több berendezési lehetőséget. Ezeket átbeszéljük, és kiválasztjuk a neked legjobban megfelelőt.
-
Moodboard és anyagtabló: képet kapsz a választott stílusról példákkal, színekkel, anyagmintákkal, ahol láthatóvá válik a végső összhatás.
-
Berendezési terv: a bútorok, berendezési tárgyak méret-, szín- és formaarányos elhelyezése látható az alaprajzon.
-
Bontási-falazási terv: pontosan jelölésre kerülnek a bontandó, illetve az építendő falak és belső nyílászárók.
-
Elektromos terv: tartalmazza a spotlámpák, mennyezeti lámpák, falikarok, illetve a villanykapcsolók és dugaljak típusát és pontos elhelyezkedését az alaprajzon.
-
Gépészeti terv: hideg- és melegvizes kiállások helyét láttatja az alaprajzon a beszerelendő szaniterek, mosógépek, mosogatógépek és a kazán elhelyezkedésének megfelelően.
-
Burkolati tervek: a burkoló szakemberek számára készített méretezett alaprajz és falnézet, amely tartalmazza a padlóra, illetve a fürdőszobába/konyhába/mosókonyhába szánt burkolatok listáját, méretét, fugák méretét, dilatációk elhelyezkedését, legfőképpen pedig a pontos burkolatkiosztást kezdési pontokkal.
-
Egyedi bútortervek: a precízen megtervezett konyhán túl szükség lehet asztalos által készített, beépített bútorokra. Ezeknek az elemeknek a méretezett rajzát illetve minden szükséges információt a bútorterv tartalmaz, amely alapján az asztalos mester elkészíti a kívánt bútort.
-
Látványtervek: a teljes belső enteriőr 3D vizualizációja
-
Konszignáció és költségvetés: táblázat a berendezési tárgyak, felhasznált anyagok, és burkolatok pontos mennyiségéről, áráról, beszerzési helyéről. Pontos adatokat szolgáltat a beruházás összköltségéről.
Milyen szakaszokból tevődik össze egy megbízás?
1. Felmérés
Mindenek előtt egy ingyenes konzultáció keretében meghatározzuk a pontos igényeket, hogy a stílussal, térszervezéssel, berendezési tárgyakkal kapcsolatos szakmai tanácsadásra van-e szükség, vagy esetleg teljeskörű tervdokumentációt, projektmenedzsmentet igényelsz. Ha van már egy körvonalazódó elképzelésed, de elakadtál az úton, vagy esetleg inspirációra, ötletekre lenne szükséged a kialakítandó stílussal kapcsolatban, igénybe veheted tanácsadói szolgáltatásomat. A beszélgetés során feltárjuk a jelenlegi, illetve elérni kívánt állapotot.
Ha az ingyenes konzultáció után úgy döntesz, dolgozzunk együtt, akkor a helyszínt pontosan felmérem (méretek, belmagasság, nyílászárók elhelyezkedése), ezt követően egy méretezett alaprajzot kapsz kézhez, melyen minden építészeti elem jelölésre kerül. Ezt követően kezdődhet a tervezési fázis.
2. Tervezés
A tervezési fázis során az előre meghatározott munkaütemben elkészítem a megfelelő dokumentációkat. Eközben természetesen többször is konzultálunk, ugyanis számos esetben kikérem a véleményedet, és azon az úton haladunk tovább, amelyet te jóváhagytál.
3. Megvalósítás
A megfelelő tervek elkészülését követően segítségedre leszek a határidők megállapításában, a szakemberek kiválasztásában, és igény szerint a munkafolyamatok felügyelésében.